sobota, 12 czerwca 2010

Prezentowisko - miejsce sympatycznych klimatów

Witam wszystkich obdarowywanych i obdarowujących prezentami, upominkami, podarunkami, suwenirkami, drobiażdżkami...

Pomysł z tematycznym blogiem kiełkuje we mnie od dłuższego czasu, w końcu zebrałam się w sobie i po kolejnym zapakowanym prezencie - powiedziałam: zaczynam blogować!

Tematem przewodnim mojego bloga będą prezenty - a w szczególności ich pakowanie. Nie sposób włożyć upominku do papierowej drukowanej torebki z kolorowym sznurkiem, którymi zasypują nas sklepy, stragany i inne miejsca tzw. szybkiej decyzji... Nie ukrywam - niektóre torebki powalają swoją urodą - sama mam kilka w swojej kwiaciarni (prowadzę sobie małą kwiaciarenkę w centrum Łodzi), ale są naprawdę wybrane spośród wieluset. Jednak uważam, że nie ma to jak oryginalnie i nietypowo zapakowany prezent, dlatego proponuję taką właśnie usługę, z której korzysta coraz więcej moich Klientów.

Każdy upominek, choćby najmniejszy, obojętne dla kogo - powinien być odpowiednio zapakowany. Najprostszym i najtańszym sposobem zapakowania prezentu są wcześniej wspomniane papierowe lub foliowe torebki, trochę więcej kosztuje zapakowanie prezentu w ozdobne tekturowe pudełko - ale i efekt jest ciekawszy, poza tym - osoba obdarowana może takie pudełko sobie potem wykorzystać jako pojemniczek na swoje "skarby". Nieco więcej środkó i zaangażowania wymaga od nas opakowanie prezentu w kolorowy papier i przewiązanie go wstążką.

Naprawdę wiele frajdy sprawia rozpakowywanie prezentów, jeszcze więcej - ich pakowanie. Rozumiem, że nie każdy ma jednak na to czas, możliwości a także umiejętności, dlatego chętnie pomagam.

Pakuję prezenty standardowo: w torebeczki, pudełka, papier, celofan i obwiązuję wszystko wstążką. Dodaję drewienka na spinaczykach lub na przylepcu, dowiązuję karnecik lub kartkę z życzeniami. Oprócz tego proponuję pakowanie prezentów metodą floralną - czyli z wykorzystaniem żywego lub suszonego materiału roślinnego technikami stosowanymi głównie we florystyce ślubnej. Czasem wystarcza dowiązana gałązka szparaga, innym razem kłosek żyta żeby prezent nabrał niepowtarzalengo wyglądu i charakteru. Ale żeby sprawić obdarowanemu naprawdę niezapomniane doznania - ozdobiam prezenty żywymi kwiatami! Drobne upominki zdobię pojedynczym kwiatuszkiem gipsówki, większe - płatkami róż, kwiatem koreanki, te najokazalsze - pełnymi różami, storczykami, gerberami i innymi kwiatami - wszystko zależy od charakteru prezentu i komu zostanie on wręczony.

Zawsze jest okazja, żeby zrobić przyjemność bliskiej osobie, dlatego oprócz prezentu gorąco namawiam do ciekawego zapakowania - w końcu opakowanie to też prezent - im bardziej oryginalne tym bardziej wyjątkowo czuje się nasz Obdarowany!

1 komentarz:

  1. To ważne by przywiązywac wagę do opakowania , dobrze ,że są takie osoby jak Ty, pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń